MEDITACE NA VNITŘNÍ ÚSMĚV

29. srpna 2014 v 20:37 |  meditace

Vnitřní úsměv je úsměv, který navenek nemusí být téměř vidět. Je to jakýsi vnitřní stav. Ne snad přímo veselosti, ale postoj k životu, k sobě, k okolí. Vnitřní úsměv představuje stav těsně před tím, než se projeví i na obličeji. Těsně před tím, než se úsměv projeví na obličeji existuje chvilka kdy se ještě neusmívám, ale přitom už prožívám úsměv. Jsem jakoby na úsměv připravena. Pozná se vnitřní úsměv i navenek ? Skoro ne, jen rysy v obličeji jakoby změknou a něco se změní v očích. Jakoby se stáváme pro druhé pozitivnějšími, je jim s námi dobře. Stav vnitřního úsměvu působí teple, příjemně. Vnitřní úsměv dovoluje dívat se do budoucnosti s očekáváním. S radostným očekáváním na to, co přijde. A co přijde nemusí být vždy pozitivní. Můžeme v tom však hledat pozitivní poučení pro sebe, můžeme se naučit něco nového.
.
Málokdy se umíme usmívat jen tak sami pro sebe. Mít vnitřní úsměv je dar, a je dobré naučit se s ním pracovat například prostřednictvím této meditace.
.
Takže zavři oči a začni se smát očima. Procítíš hluboký úsměv zářící z tvých očí a současně pociťuješ jak se samovolně začínají usmívat koutky tvých úst. Relaxací očí uvolňuješ tělo i mysl.
Pak zaměř laskavou energii vnitřního smíchu dolů do těla a naplň jí všechny orgány. Tvůj úsměv protéká bez úsilí jako vodopád z očí do obličeje, šíje, srdce, plic, jater, slinivky, žaludku i střevního traktu.
  • Začni tak, že spustíš úsměv obličejem do čelistí, které jsou hlavní zásobárnou napětí. Když je úsměv prostoupí, jazyk se volně dotýká tvrdého patra.
  • Oblast šíje je dalším zdrojem napětí. Zatáhni bradu a "ponoř hlavu do šíje" jako želva. Směj se do své šíje a pociťuj, jak napětí taje.
  • Srdce čerpá krev a s ní energii.. Směj se do svého srdce a pociťuj hřejivou energii úsměvu v celém oběhovém systému. Tvé srdce pracuje v rytmu lásky.
  • Plíce přijímají lásku vyzařovanou z našeho srdce. Spolu s úsměvem, který jsi do nich poslal, pociťuj, jak je naplňuje vzduch, který do nich vstupuje a jak se uvolní, když je opouští.
  • Nyní se směj na pravou stranu pod žebra do jater a omlazuj je láskou. Svůj úsměv posíláš vedle jater vlevo do sleziny, pak do slinivky, do ledvin a nadledvinek ( nadledvinky jsou kousek nad ledvinami ). Všechny tvé orgány se mohou usmívat, usnadňuje to jejich činnost.
  • Znovu se usměj do úst a spolu se slinami pošli svůj úsměv do žaludku, abys z něj odstranil napětí. Pak pošli svůj úsměv do tenkého střeva a do konečníku.
  • Znovu se usměj do úst, do jazyka a do páteře. Napřim páteř, spustˇ ramena do stran a sestupuj obratel po obratli až dolů na křížovou kost a ke kostrči
  • Vrať se nahoru na své první žebro a usměj se na něj. Pak se usmějeme na druhé žebro a na další, až dosáhneš pánve.
  • Relaxaci s vnitřním úsměvem zakončíš v pupku. Představ si, jak se pod ním navíjí energie spirálovitým způsobem 1-2 minuty jedním, a pak totéž i druhým směrem.

Naučíme-li se vnitřním úsměvem uvolňovat vnitřní orgány, můžeme to provádět vždy, když tělo potřebuje pomoci, když potřebujeme být silní a zvládnout důležitou situaci. Stačí také vnitřní úsměv držet uvnitř a usmívat se prostě do sebe. Náš vnitřní úsměv je krunýř, který nás chrání a vylaďuje i naše okolí.

Usmívej se v sobě vstříc každému, koho uvidíš, ať je to kdokoliv. Brzy začneš pociťovat změny nejen v sobě, ale všude kudy budeš procházet se začne pozitivně měnit energie.


 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.