NEBEZPEČNÝ "LÉK" PROTI BOLESTI

20. března 2016 v 20:43 |  zdraví - alternativní metody
Pokud patříte mezi ty co často anebo pravidelně užíváte proti bolesti ibalgin a svým složením příbuzné tablety - je to informace pro vás. Bolest je sice zatlačována do pozadí, ale s negativním dopadem na náš organismus. Z tohoto pohledu sem do jisté míry patří v podstatě všechny léky proti bolesti, užívají -li se aniž by byla zjištěna její příčina. A tu bychom nikdy neměli přehlížet - zejména opakuje - li se často, anebo trvá dlouhodobě.
*

*
Článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavá zjištění o lécích užívaných proti bolestem, jako je například ibalgin a další. Zjistil totiž, že tato "léčiva" zvyšují riziko srdečního infarktu ve stejné míře jako léky, které byly v minulosti staženy z trhu kvůli jejich vysokým rizikům. Jeden z takto stažených léků, Vioxx, byl příčinou více než 30.000 úmrtí v důsledku srdečních infarktů a náhlých srdečních příhod.
Tento lék byl dostupný na trhu několik let přesto, že jeho výrobce i státní úřady věděly o možných následcích jeho užívání. Článek agentury Reuters uvádí, že stejné riziko srdečního selhání vyplývá i z dalšíchch léků které jsou podobného složení jako ibalgin, diclofenac, ibuprofen, brufen, či voltaren.
Nejčastější důvody užívání léků proti bolesti
V dnešní době mnoho lidí trpí záněty a z nich vyplývajícími bolestmi. Někdy se podaří snížit bolest například odbouráním stresu, snížením expozice chemických látek či změnou stravování. V některých případech však může být bolest tak nesnesitelná, že se ji postižený člověk snaží stůj co stůj zastavit. No a právě v těchto případech se nejčastěji užívají volně prodejné léky proti bolestem jako například ibalgin a další výše uvedené.
Bohužel, mnozí lidé si neuvědomují, že i přes úlevu od bolestí, tyto léky pomalu zabíjejí jejich těla.Tato léčiva mají v základu ibuprofen, což je ropný derivát, který zvyšuje riziko srdečního infarktu a úmrtí na srdeční selhání. Dokonce když se ibuprofen zkombinuje s aspirinem (acylpyrinem), může způsobit multikauzální úmrtí, tedy úmrtí z několika příčin.
Ibuprofen je spojován i s dalšími zdravotními problémy, jako například:
 • poškození DNA
 • potraty
 • anémie
 • úmrtnost na chřipku
 • ohluchnutí
 • vysoký krevní tlak
 • vznik embolií
Nejhorší na tom je , že právě jmenované léky jsou nejvíce propagovány v televizních reklamách.
Kromě ibuprofenu, i mnohé další nesteroidní léky proti bolestem zvyšují riziko srdečního infarktu. Úleva od bolesti je velmi důležitá. Proto byste měli znát přírodní alternativy k synteticky vyráběným lékům.
*

*
ALTERNATIVNÍ PŘÍRODNÍ PROSTŘEDKY PROTI BOLESTI

Namísto Ibalginu či jiných léků proti bolesti založených na ibuprofenu nebo diclofenac, můžete použít následující přírodní náhrady:
 • Zázvor - Užívání čerstvého, práškového zázvoru či kapslí 4 krát denně je vynikající alternativou k ibuprofenu, zejména v případě menstruačních bolestí.
 • Arnica - Osteoartritidu v kloubech rukou či nohou je možné léčit povrchovou aplikací krému s obsahem Arnica.
 • Šišák bajkalský (Baikal skullap) - Tato rostlinka obsahuje látku zvanou baicalin, která účinně snižuje bolesti a bez problémů svou silou nahradí i ibuprofen.
 • Vitamin C, Ginkgo biloba - Tyto látky používejte na zmírnění bolestí a nepohodlí při zánětech v dýchacích cestách, astmatu a u jiných potíží s dýcháním.
 • Omega-3 mastné kyseliny - Artritida - bolesti mohou být účinně sníženy užíváním přibližně 2000 mg omega-3 mastných kyselin denně.
 • Ženšen (všehoj asijský) - Je výborný na revma a artritidu. Ženšen má na tento typ bolesti silnější účinek jakibuprofen.
 • Třezalka tečkovaná - I třezalka tečkovaná je lepší tlumič bolestí jak ibuprofen, dokonce dvojnásobně.
 • Maliny a třešně - Enzym cyklooxygenáza, který způsobuje záněty, je potlačován léky na bázi ibuprofenu. Uvedené druhy ovoce naproti tomu obsahují anteokyaniny, které tento enzym blokují stejně dobře.
 • Bazalka - Tato bylinka má srovnatelné protizánětlivé účinky jako ibalgin, acylpyrin či brufen.
 • Olivový olej - přírodní ibuprofen a oleocantal, látka nacházející se v olivovém oleji, mají stejné protizánětlivé vlastnosti.
Existuje mnohem více přírodních látek, které snižují bolesti a záněty. Například i využití 100% bylinných olejíčků má podobné účinky.
*
Je však třeba si uvědomit jednu věc. Obě kategorie - syntetické i přírodní léky, pouze potlačují bolest, ale neléčí její příčinu. Pro trvalé zbavení se bolestí je třeba správně identifikovat to, co bolesti způsobuje a následně změnit stravování a celkový způsob životního stylu. Při akutních bolestech je třeba bez prodlení navštívit lékaře, a přírodní alternativní prostředky proti bolesti lze užívat jako doplněk alopatické léčby.
*
Mezi nejčastější příčiny vyvolávající záněty a následné bolesti patří potraviny z pšenice - bílá mouka / lepší alternativou je celozrnná /. Dále mléčné výrobky - mimo bílých jogurtů, kefíru ap, potraviny obsahující velké množství cukru a dalších alergenů, také chemické přídavky, konzervanty které jsou do určité míry zastoupeny ve všech potravinách průmyslově vyrobených / cukrovinky, oplatky, tavené sýry, chipsy,uzeniny, konzervy atd /.
Je proto lepší co nejvíce zařazovat do jídelníčku jídlo připravené doma, tudíž bez konzervantů, více zeleniny a ovoce, dostatek pohybu jak cvičením, tak i pobytem na čerstvém vzduchu. Je třeba nevytvářet podmínky pro záněty a tím pro bolesti.


Zdroj: podle www.ac24.cz, , upraveno, doplněno

.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.