DESET ZPŮSOBŮ, JAK ZMĚNIT Den blbec

16. dubna 2016 v 9:35 |  různé - k zamyšlení
Krásný pozitivní den a nenechte si ničím vzít náladu :-)
*
Co je vlastně Den blbec?
Den, kdy se nám děje více nepříjemných událostí než jindy? To sotva. Kdyby tomu tak bylo a my byli připraveni a silní, tak špatné věci překonáme a končíme den naopak posíleni, protože usínáme s více úspěchy na kontě než v jiné dny. Den blbec by vlastně měl být požehnáním, protože nám nabízí více příležitostí, více výzev pro upevnění našeho sebevědomí.

Den blbec nesouvisí s počtem špatných událostí, které se nám dějí.Není to ani den, kdy máme znenadání děravější ruce, kterými nám všechno padá z ruky. Odpověď není nikde mimo nás ani v našich schopnostech. Je v našem momentálním myšlení. To hlava nám říká: "Máš děravé ruce! Nezvládneš to! Jsi budižkničemu! Dneska Ti vůbec nic nejde. Vzdej všechno, co můžeš!"
Luskněte prsty. Tak rychle může Den blbec zmizet. Mizerné výsledky, které jsme při svém špatném přístupu nasekali, sice zůstanou, ale buď je můžeme opravit, což nejde vždy, nebo můžeme změnit negativní úhel pohledu, jakým dnešní den vidíme. A náhle zjistíme, že ne všechno je černé a nemožné.
*
*
"V lidech je malý rozdíl, který dělá velký rozdíl. Tím
malým rozdílem je přístup. Velkým to je, zda je pozitivní, či
negativní." Clement Stone
*
Chcete lusknout? Naučte se jednoduché způsoby, jak změnit své rozpoložení a tedy i Den blbec za několik sekund…
1) "Co lidé říkají o mně, je jejich problém, ne můj"
Svěřím Vám svou třináctou komnatu: Jen proto, že jsem se narodil 30. srpna, ve třídě jsem byl vždycky nejmladší a nejmenší. Ostatní děti mi to daly tvrdě pocítit. Byl jsem pro ně outsider. Babička mi pak řekla kouzelnou větu:
*
"Ani celé oceány nedokážou potopit loď, dokud se voda nedostane dovnitř. Stejně tak, ani všechna špatná slova na světě Tě nemohou srazit, dokud je do sebe nepustíš."
*
Od té doby se můj život změnil. Uvědomil jsem si, že příčina mých depresivních pocitů není mimo mě, ale ve mně. Neberte si proto negativitu jiných lidí osobně. Mnoho z nich se tak chová nejen k Vám, ale ke každému, s kým přijdou do styku. Co říkají a dělají, je projekce jejich vlastní reality. Ačkoli to vypadá osobně, dokonce i když Vás napadnou, často to nemá nic společného s Vámi. Není jim na světě dobře? Mají Den blbec oni? Nevím, ale to už je koneckonců jejich problém.
2) "Mám právo na to být sám sebou"
Pamatujete si, kým jste byli předtím, než Vám někdo řekl, jací jste? Nebo jací byste měli být? Pozitivní přístup přichází, jakmile se přestaneme srovnávat s někým jiným a tím, co chce on. Přestaňte žít podle jiných lidí a jejich názorů, jinak Vám oni budou stavět laťku, kterou nemusíte přeskočit. Buďte upřímní předně sami k sobě. Dělejte, na co máte, a snažte se zlepšovat, ať zvládáte neustále větší a těžší výzvy. Hlavně nedovolte nikomu, ať Vám linkuje život.
3) "Život není perfektní, přesto stojí za to"
Štěstí nespočívá v tom žít dokonalý život, protože nic takového neexistuje. Štěstí znamená být spokojen se životem, jaký máme, přestože není dokonalý. Stačí se rozhlédnout. Všechno je mimořádné. Každý den je dar. Každý člověk zázrak, jehož zrod a růst jsem já ještě nepochopil. Snažte se občas vysadit a pohlédnout na svět odjinud. Budete očarováni a rádi, že jste jeho součástí. Je normální, že jsou i horší dny. Nelze plavat v moři a čekat, že vlny půjdou pouze nahoru a nikdy se neroztříští. Jakmile si uvědomíme, že ony vzestupy a pády jsou součástí téhož moře, budeme umět přijmout i pády v našich dnech, pochopit jejich význam, o to více si užít vzestupů a celé životní houpačky.
4) "I když se mi nedaří, pořád je za co být vděčný"
Co kdybyste se zítra probudili vybaveni pouze tím, za co jste životu vděčni? Příliš často zapomínáme, že spokojenost nepřichází s tím, co jsme předtím neměli, ale s oceněním toho, co již máme. A stres přichází tehdy, kdy náš seznam obav je delší než seznam vděčnosti. Ech, slyšel jsem dobře? Že nemáte být za co vděčni? Tak pojďme od základů:
A)
Už to, že dokážete číst tento řádek, je vzácné. Na světě je 775 milionů lidí, kteří tuto schopnost nemají, protože nedostali příležitost vzdělat se. Hůře chápou svět, nemají odvahu, sebevědomí, uplatnění. Postrádají základní předpoklad pro osobní růst a rozvinutí plného potenciálu. Necítíte se poctěni?
B)
Jste poměrně zdraví. Svobodní. Žijete v komfortu, o jakém se milionům lidí ani nezdá. Neusínáte vyhladovělí. Spíte se střechou nad hlavou. Probouzíte se s výběrem, co si obléknete. Máte přístup k pitné vodě a elektřině. Máte neustále šanci změnit svůj život. Máte přátele, rodinu. Myslíte si, že to může říct každý?
5) "Každá zkušenost je dobrá lekce"
Neúspěch a zklamání jsou paradoxně základní přísady paliva, které Vás může posunout k úspěchu. Nic by Vás nemělo motivovat víc. Nedopusťte, aby Vám špatná zkušenost rozmačkala sebevědomí. Není důvod. Pokud se Vám něco nepovedlo, naučte se z toho, co nejvíce můžete, a tím učiňte z tragédií a chyb minulost. Pamatujte, že nejlepší životní lekce nejlépe pochopíme z nejhorších chyb v nejtěžších časech. Jinak bychom je totiž vypustili z hlavy či podcenili.
Mnohdy nás špatná zkušenost učí, že je nutné zvednout kotvy. Že to, v čem jsme žili doposud, bylo přechodné bydliště, ne trvalé. I když to bolí, po malých krůčcích vyjděme z toho, kde je nám ouvej, a uvidíte, že dojdeme někam, kde nalezneme to, po čem jsme toužili. Důvěřujme cestě, i když ji neznáme, jako schodišti, po němž jsme nikdy nešli, a přesto ve víře stoupáme na první schod.
6) "Nepotřebuji se držet toho, co mě tahá zpátky"
Rozchod? Vyhazov? Zlé vzpomínky? Ať je to cokoli, nebuďte tím, kým jste byli. Buďte tím, kým jste se rozhodli stát. To ale znamená, že nadešel čas prolomit stereotypní přístupy a rutiny, které Vás stahovaly zpět. Jste-li teď v prostředí, kde nerostete, hněte se. Poslechněte svou intuici, ne své ego. Nevadí, že na začátku byla chyba. Někdy i špatné volby nás dovedou na pravá místa. Abychom byli v životě úspěšní a produktivní, musíme především vyprášit z kožichu obavu, že se zmýlíme. Tento druh sebesrážení je volitelnou výbavou každého člověka. To znamená žije v nás, jen když mu to dovolíme.
7) "Moje spokojenost je výsledkem mého přemýšlení"
Kdyby bylo štěstí založeno jen na majetku, zdravých dětech a úspěchu, proč by se zastřelil skladatel Karel Svoboda? Ne, štěstí začíná v nás samotných. Ne u našich vztahů, zaměstnání, bankovního účtu. Protože to, jak vnímáme uvedené události, kterým čelíme, je zabarvuje do šťastna, nebo nešťastna. Pamatujte, že není možné žít pozitivní život s negativním přístupem. Kdykoli negativita kontroluje naše myšlenky, omezuje naše chování, činy, příležitosti. Jakmile zjistíme, jak silné naše myšlenky dokážou být, investujme všechno, co v nás je, abychom už nikdy do sebe negativní samoužírání nepustili.
8) "Záleží na tom, s kým trávím čas"
Kdykoli nás zavalí problémy a pozitivní dušička pod tou tíhou úpí přiškrceností a sotva dýchá, nevadí, její účinek mohou stále nahradit přátelé, rodina, známí. Zkrátka lidé, kteří jsou sami pozitivní. To znamená ti, kdo dokážou v nás vidět potenciál, i když ho sami v sobě nevidíme. Připomenou nám tři zásadní věci:
1) Nevidět drama, dokud nevypukne.
2) Zasmát se svým chybám a neúspěchům.
3) Zjistit, že nikdo nejsme dokonalý, protože všichni jsme (jen) lidé.Jak dlouho potrvá Váš Den blbec, tedy do značné míry závisí na tom, s jakými lidmi se stýkáte. Lakmusovým papírkem jejich přínosnosti jsou právě tyto dny.
9) "Lidé mě řeší mnohem méně, než to vypadá"
Mezi lidmi to funguje zvláštně: Zatímco si děláme starosti, co o nás soudí jiní, oni sami jsou zaneprázdněni přemýšlením, co si o nich myslíte Vy. Komické, že? To poznání nadlehčuje. Umožňuje nám dělat víc toho, co sami chceme. Jestliže to začneme dělat, stále méně budeme závislí na posudku jiných. Kdykoli se snažíme dělat to, co sami považujeme za správné, a snažíme se to dělat co nejlépe, jsme spokojenější. Kdykoli to dovolíme lidem ve svém okolí, jsou spokojeni i oni. Jak vidno, není potřeba tak moc, aby svět byl spokojen.
10) "Prát se za to stojí"
Vypusťte z hlavy očekávání, že všechno v životě by mělo být snadné. Jenom zřídkakdy to tak je. Ve skutečnosti neexistuje žádné zkratky na cestách, které vedou k cílům, jaké skutečně stojí za to. Užívejte si výzvy a jejich dosažení. Važte si hodnoty svého úsilí a buďte trpěliví. Trpělivost není jen o čekání. Je o schopnosti pokračovat v pozitivním rozpoložení, zatímco tvrdě pracujeme na svých snech. Spočívá v přesvědčení, že na konci bude výsledek stát za to.
Ještě přece jen trochu žehráte na Den blbec?Ještě ve Vás zbývá pocit, že jste ničeho nedosáhli a ničeho nedosáhnete? Pak se jen uvelebte a vychutnejte si upřímných 117 sekund Rockyho:
*
*


Základem úspěchu je pocit. Pozitivní pocity vedou k pozitivním myšlenkám. Pozitivní myšlenky k pozitivním činům. A pozitivní činy k pozitivním výsledkům.
*
♥ Přeji si, aby platilo, že když jste se narodili, jen Vy jste plakali a jinak všichni byli šťastni, kdežto až budete umírat, aby všichni ostatní plakali, ale Vy byli naprosto šťastni. ♥
*
© Petr Casanova

Pod čarou:
Jestli máte pocit, že zažíváte ne Den, ale Rok blbec, pokud chcete se svým životem pořádně hnout a vyjít z Rockyho "velkého stínu", zakousněte se do aktuálního čísla časopisu FC , které neprodáváme v trafikách a k dispozici je pouze zde: https://www.firstclass.cz/casopis-fc/ *
*
*
článek je ze zdroje http://www.firstclass.cz/


 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.