LÉČÍTE SE I UZEMNĚNÍM ?

18. července 2016 v 14:44 |  zdraví - alternativní metody
Jsme součástí vesmíru, souhvězdí, galaxií a v první řadě Země a jejího ekosystému. Země tvoří celé naše prostředí. Země uspokojuje všechny naše potřeby. Přijímáme její dary v podobě jídla a vody, které posléze vracíme zpátky jako hnojivo a celý cyklus se neustále opakuje. Propojení se zemí je tak hluboké, že si značnou část ani neuvědomujeme.

Země je domov, země je lék.

Země nás vyživuje i na energetické úrovni. Samotný dotek bosýma nohama o zemi je léčivý. Žijeme izolováni od Země v betonových domech, chodíme v plastových botách a když už se octneme venku, chodíme po asfaltu či kachličkách… jezdíme denně v autech místo procházky domů.

Kdy jste se naposledy dotkli holou kůží země? Nevíte? Tak běžte ven a lehněte si na trávu!


.
Naše tělo,buňky i orgány jsou plné pozitivních iontů, volných radikálů. Vznikají v našem organismu jako vedlejší produkt látkové výměny v buňkách. Narušují buněčné membrány, ničí DNA a jsou příčinou celkového chátrání provázejícího stárnutí. Jejich množství se dále navyšuje působením vnějších elektromagnetických vln. Wi-Fi, mobilní telefony, kabely počítačů, digitální vysílače, převaděče. Všechna elektrotechnika zkrátka navyšuje pozitivní elektrony v každé buňce našeho těla. Lidé se stávají citlivějšími a křehčími s každou generací a s každým vybetonovaným kusem země. Nárůst civilizačních chorob, alergií, respiračních
a duševních potíží se nedá popřít, proto je čas odložit boty!
.

Odstranění přebytečného elektrického náboje z objektu se nazývá uzemnění.

Při doteku holé kůže a naší planety se uskutečňuje přenos záporných iontů (zemské energie) a informací do lidského těla. Záporné ionty mají neutralizujicí sílu -antioxidanty. Což způsobuje silné pozitivní změny elektrického stavu těla a elektrodynamiky krve, obnovuje přirozené mechanismy sebeléčení a seberegulace.
Získáváme stabilitu, sílu a odolnost. Záporné ionty mimo jiné ničí i bakterie a viry, snižují nemocnost až o 80%.
Lidé trpící silnou bolestí sdílejí zkušenosti, které dokazují, že propojení se zemí zmírňuje bolest.
Další důležitou součástí opravdového uzemnění je přítomný okamžik. Přestaňte se babrat v minulosti. Dopřejte si pouze existovat a užívat si vše, co právě TEĎ zažíváte. Hoďte všechno za hlavu. Zaměřte se na to co cítíte, prozkoumejte vědomě každý kousek svého těla, protáhněte se. Můžete si všímat nejenom toho,co se děje s vaším tělem, ale co se děje i s prostředím, ve kterém se nacházíte.
.
Zhluboka se nadechněte!
Jak se cítíte?
*
Mnoho lidí objevilo, že lépe spí, mají víc energie a menší bolesti, když se spojí se zemí. Říká se tomu uzemnění a dochází k němu přirozeně, když bosí chodíme po zemi. (Mario Tama/Getty Images)
Když spí člověk venku (neizolován gumou nebo umělými materiály), okouzlen paletou hvězd nemá ani tušení, že mu tichá migrace elektronů ze země napravuje tělo.
Číňané o léčivých schopnostech naší Země věděli. Nazývali tuto energii zemská čchi. Francouzský agronom Matteo Tavera pohlížel na všechny živé bytosti jako na antény, elektricky spojené se zemí a oblohou. Ostře kritizoval moderní životní styl dnešního lidstva a ve své knize La Mission Sacrée prohlásil: "Elektrické kontakty se (teď) zpomalily anebo úplně chybí."
Uzemnění
Clinton Ober objevil uzemnění spojením intuice, tradičního lékařství a pozorování moderní vědy. Narodil se v roce 1944 a vyrůstal na farmě v Montaně, o kterou se musel jako náctiletý kluk starat se svými pěti sourozenci, když jim zemřel otec. Jeden z jeho starších příbuzných mu radil, že vyšší vzdělání není třeba, protože vědomosti lze nalézt čtením a konzultacemi s odborníky. Ober se po farmaření vrhl do úspěšného podnikání instalace kabelových televizí.
V roce 1993, kdy si prošel těžkou chorobou, která ho téměř stála život, si Ober uvědomil, že byl otrokem svého majetku. Všechno prodal nebo daroval a vydal se na cestu napříč Spojenými státy, aby nalezl smysl života a svoje životní své poslání. První vodítko dostal na Floridě: "A pak jedné noci, když jsem seděl a zíral na zátoku a ptal se, co mám dělat, automaticky jsem na kousek papíru napsal: "buď opačným nábojem"," píše Ober v knize Earthing: The most important health discovery ever? (Uzemnění: nejdůležitější zdravotní objev všech dob?), kterou napsal společně s Martinem Zuckerem a lékařem Stephenem T. Sinatrou.
"Když jsem druhý den ráno vstal, na mysl mi přišla zvláštní představa, že se mi sama země snaží něco povědět. … Podmanivá síla mě vedla k pochopení, že my lidé máme bioelektrické spojení se zemí, které pouhým kontaktem se zemským povrchem neutralizuje elektrický náboj v těle a přirozeně chrání nervový systém a endogenní pole v těle před zevním elektrickým rušením," píše dále Ober.
Ve své cestě pokračoval, aniž by objevil své poslání, až se usadil nakonec v Arizoně. Roku 1998 přišla odpověď díky otázce: "Mohlo by nošení bot s gumovou nebo plastovou podrážkou, která nás izoluje od země, ovlivnit zdraví?" Jeho podomácku prováděné pokusy ho vedly k vydání první studie, zmiňované níže.

Volné radikály

Asi před deseti lety se zjistilo, že chronická onemocnění pocházejí ze zánětů, které způsobují volné radikály. Volné radikály jsou molekuly nebo atomy, které nemají v zevním obalu párové elektrony. Obíhají v těle a kradou ze zdravých tkání elektrony.
Výsledkem jsou chronická onemocnění, od zánětu dásně až po rakovinu. Obíhání příliš mnoha volných radikálů se nazývá oxidační stres, o kterém se má za to, že je hlavní příčinou stárnutí a nemocí s ním spojených. Vystavení elektromagnetickým polím (EMP), tedy druhotnému elektronickému znečištění z elektronických zařízeních a elektroinstalačních systémů v budovách, zvyšuje výskyt zánětů a oslabuje náš imunitní systém. EMP snižují také melatonin, což je hormon regulující spánek.
První publikovaná studie o uzemnění
Pro svou první studii z roku 2000 s názvem Uzemnění lidského těla k neutralizování bioelektrického stresu ze statické elektřiny a EMP si Ober zvolil šedesát klientů, kteří trpěli bolestmi svalů a kloubů a měli problém se spánkem. Ukázalo se, že všichni tito lidé měli na těle elektrický proud o síle větší než dva volty. Účastníci výzkumu byli namátkově rozděleni do dvou skupin - uzemněné a neuzemněné. Elektrická pole obou skupin byla srovnatelná, přičemž neuzemněná skupina měla lehce nižší ukazatele.
Všichni dostali do postele matrace s uhlíkovými vlákny, ze kterých vedl drát mimo ložnici. U třiceti jedinců byl drát spojen se zemí, což zredukovalo při spánku jejich pole na průměrných deset milivoltů nebo méně. Výsledky jasně favorizovaly uzemnění. Sto procent uzemněných jedinců cítilo po probuzení vzpružení. Kolem tří čtvrtin z nich pocítilo úlevu od chronické bolesti a osmdesáti procentům se uvolnilo ztuhlé svalstvo.
Nikdo ze skupiny neuzemněných jedinců nezažil úlevu od bolesti svalů či kloubů, ovšem tři z nich pocítili zlepšení v každé jiné kategorii. Uzemněná skupina rovněž hlásila úlevu od dýchacích chorob, premenstruálního syndromu, spánkové apnoi (dočasná zástava dechu během spánku, pozn. red.) a hypertenze.
Kniha Earthing: The most important health discovery ever? je fascinujícím popisem prostého výzkumu, který se prováděl bez milionových financí a lékařského titulu. A co mohou dělat lidé ve městě, pokud si nechtějí zašpinit chodidla při chůzi bosky? Jak se uzemnit ve výškových budovách? Ober přišel s unikátními řešeními včetně speciálních prostěradel, postele, a dokonce i žabek pro uzemnění.
.
zdroje:

..
Související článek:
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.