STRAVOVÁNÍ PODLE KREVNÍCH SKUPIN ?

11. září 2017 v 17:32 |  zdraví - alternativní metody
Způsob stravování, který se zakládá na vaší krevní skupině. Pokud máte krevní skupinu A budete mít naprosto odlišné složení stravy než člověk s krevní skupinou B. Stravování podle krevních skupin se zakládá na teorii, že krevní skupina zastupuje genetické stopy předků. Například lidé s jedním druhem krevní skupiny vyrůstali v určité oblasti, kde nebylo běžné konzumovat například ryby a proto pro ně nejsou vhodnými. A během vývoje se stanovili, jaká krevní skupina by měla konzumovat to a to, co je pro ni nejvhodnější.

Teorie stravování

Poměrně ojedinělá teorie stravování, která zakládá na genetickém a historickém vývoji. Každá krevní skupina má totiž odlišné antigeny, které mají jedinečnou chemickou strukturu. Pokud do těla vstupuje jiný antigen, tělo se snaží vyprodukovat protilátky a antigen vypudit. Tvoří shluky, které obalují viry a bakterie. Tento způsob stravování je založen na názoru, že některé druhy bílkovin se takto shlukují s bílkovinami na červených krvinkách, to vše záleží na konkrétních antigenech a tedy i na krevní skupině.

Jaký jste typ krevní skupiny?

Teorie tedy zakládá na tom, že vaše tělo by mělo dostávat takovou stravu, která pro něj bude ve své podstatě přirozenou a vyplývá z vývoje. Vaše krevní skupina může být typu A, B, AB či nula. Strava každé krevní skupiny se liší a vy můžete na vlastní kůži zkusit, zda by vám způsob takového stravování vyhovoval. Důležité je vždy myslet na to, že stravování, po kterém se necítíte dobře, není správné.

Krevní skupina A
Stravování této krevní skupiny se přezdívá zemědělec či pěstitel. Jejich strava se svým složením velmi blíží ke stravě vegetariánské. Krevní skupina A je způsobem stravování naprosto opačná než skupina nula. Pokud konzumují potraviny živočišného původu, přetěžují trávicí trakt, jelikož mají v žaludku méně žaludečních kyselin. Lidé s touto krevní skupinou jsou náchylnější ke vzniku rakoviny trávicího ústrojí, rakoviny prsu, srdečním onemocněním a chudokrevnosti. Dopřávat by si měli především ovoce a zeleninu. Naprosto vyhýbat by se měli zvláště masu a masným produktům, mléčným výrobkům, fazolím a pšenici. Neutrálními je pro ně maso kuřecí či krůtí, tuňák, štika. Velmi vhodnými se pro ně stává maso z kapra, pstruha, bělomasé ryby či lososa. Klasické mléčné výrobky by měli nahradit výrobky se sóji, vhodný je tedy sojový sýr mléko či jogurty. Konzumovat však mohou i sýr kozí. Co se týče luštěniny, mohou si lidé s krevní skupinou A dopřávat čočku, hrách, fazolové lusky, z cereálií jsou vhodné spíše bezlepkové varianty, jako je například amarant či pohanka, za neutrální se považuje ječmen, pšenice špalda či kukuřičná a rýžová kaše. Stravu můžete doplnit i o bylinné čaje z heřmánku, zázvoru, hlohu, či třezalky.
.
.
Krevní skupina B
Stravování krevní skupiny B nese přízvisko pastevec či kočovník. Dopřát si můžete i rostlinnou stravu a většinu druhů masa, vyřadit byste měli maso kuřecí a vepřové. Způsob stravování této krevní skupiny je podobný krevní skupině O. Pravděpodobně oplýváte silným imunitním systémem a vyrovnaným nervovým systémem. Může vás však ohrozit hypoglékémie, nedostatek krevního cukru v krvi či autoimunitní onemocnění. Abyste podpořili své hubnutí, měli byste si dopřávat zvláště zeleně zbarvenou zeleninu, maso, vejce a játra. Mezi potraviny, kterém byste se měli vyhnout patří kukuřice, arašídy, čočka, sezamová semínka a pšenice. Z mas je pro vás vhodné jehněčí, zvěřina či králík, jako neutrální označujeme maso hovězí, krůtí a telecí. Z toho, co vám moře nabízí je vhodné konzumovat tresku, štiku, sardinky, makrelu a neutrální je tuňák, sleď či sladkovodní kapr. Z mléčných výrobků jsou vhodné sýry typu cottage, kefír, kozí jogurt, riccota, vyhnout byste se však měli měkkým plísňovým sýrům, hermelínu, čedaru a plnotučnému mléku. A jako doplněk ke své stravě přidejte bylinný zázvorový čaj, malinový, mátový, šalvějový či šípkový. Naprosto se však vyhněte čaji z lípy, aloe, divizny či jetele.
.
Krevní skupina AB
Jak už název krevní skupiny napovídá. Krevní skupina AB je co se týče jídla mixem těchto dvou krevních skupin. Tato krevní skupina je také poměrně vzácnou v naší populaci, jsou to pouze 2-5 % populace. Lidé s touto krevní skupinou jsou více náchylní ke vzniku rakoviny žaludku v těle. Mezi vhodné potraviny patří tofu, mořské produkty, mléčné produkty, zelenina a ananas.
Maso? Ano, ne?
Vyhnout byste se měli červenému masu, fazolím, kukuřici, pohance a pšenici. Mezi vhodná masa patří jehněčí, krůtí, králík a skopové, z mořských produktů je to tuňák, mořská štika, měkkýši, losos a makrela. Mezi vhodné mléčné výrobky patří kozí sýr, sýr feta, kefír, jogurty, sýr cotagge. Dopřávat byste si měli také kaštany, vlašské ořechy, arašídy a arašídové máslo. Vynechat zkuste především pohanku a kukuřičné výrobky. Ty pro vaše trávení nejsou vhodnými. Při vaření klidně používejte kari koření, křen, česnek či petržel. Nejvhodnějším bylinným čajem je čaj zelený, heřmánkový, šípkový, čaj z hlohu či listů jahodníku, vyhněte se čaji z lípy, divizny či aloe.
.
Krevní skupina 0
Poměrně vzácná krevní skupina, která nese přezdívku lovec. Strava lovců by měla být založena na dostatečném přísunu proteinů, a to z masa, ryb a drůbeže. Jejich strava obsahuje také ovoce a zeleninu. Jejich stravování se podobá paleo dietě. Této krevní skupině se také doporučuje intenzivní fyzické cvičení. Jejich imunitní systém je velmi silný, jsou to jedinci, kteří jsou celkově tělesně zdatní, mají výborný metabolismus. Často je však postihuje snížená funkce štítné žlázy, překyselení žaludku, špatné krevní srážlivosti a zánětlivým onemocněním. Proto by si měli dopřávat…
Podpora činnosti štítné žlázy
Jedlíci této krevní skupiny by si měli dopřávat produkty, ve kterých je obsažen jód. Ideální jsou pro ně mořské řasy, játra, červené maso, kapusta, špenát, brokolice a sůl s obsahem jódu. Ze své stravy by však měli více vynechat pšeničný lepek, kukuřici, fazole, čočku, zelí, květák a hořčici. Nejvhodnějším masem je pro ně maso hovězí, zvěřina, srdce játra, za neutrální se považuje kuře, slepice, kachna, králík a krocan. Z plodů, které nám dopřává moře, je vhodné pro krevní skupinu nula jíst tresku, makrelu, bělomasé ryby, lososa, hejka, za neutrální se považuje tuňák, měkkýši, pstruh mořský, krab a další. Neutrálními jsou také mléčné výrobky, jako je máslo, mozzarella, kozí sýr či sójové produkty. Z obilných produktů je lepší konzumovat potraviny bez obsahu lepku. Mezi zakázané patří pšeničná, ovesná, celozrnná mouka. Za vhodné koření je považovaný kajenský pepř, karob, petržel, kari a kurkuma. Z čajů si dopřávejte především lipový, pampeliškový či šípkový. - https://ceskozdrave.cz/
.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.