JAK SPOLEČNOST ZABÍJÍ VAŠI KREATIVITU.

7. listopadu 2017 v 8:00
.
Pokud jde o dnešní moderní společnost, není pochyb o tom, že nám říká, jak máme žít a jak by měl vypadat náš život.
Když se narodíme, naši rodiče na nás kladou své představy a domněnky o tom, co je správné a co je špatné, a potom nás obvykle zapíší do školního systému.
Takto se hodně našich přirozených, vrozených kreativních schopností bohužel ztratí. V mnoha případech školský systém neslaví dary v oblasti umění, hudby, poezie apod.
Spíše se oslavují logičtější analytické způsoby znalostí, jako například matematika, věda a memorování.
Samozřejmě, jsou to důležité dary a měly by být oslavovány, ale ne všichni lidé zapadají do této formy.
A co se stane s těmi dary, které zůstanou nevyužity a nikdy se nedostanou do našeho světa, aby se z nich všichni mohli těšit?
Společnost chce, abychom věřili, že tyto dary nezapadají do našeho systému a že si nemůžeme vydělat na živobytí jejich používáním. Jaké překvapující!

.
Madridští animátoři Daniel Martinez Lara a Rafa Cano Mendez dokázali tento problém perfektně slepit do 7minutové lekce, abychom se poučili o tom, co se stane s naším životem, když dovolíme našim kreativním schopnostem a talentem se utopit v denní nudné práci.
Tento film se také dotýká rodičovství a jak důležité je opustit myšlenku požadovaného výsledku pro vaše děti a dovolit jim, aby zjistily, co chtějí v životě dělat.
Samozřejmě, každý rodič chce to nejlepší pro své dítě, ale musí si uvědomit, že to, co my považujeme za nejlepší, nemusí být nejlepší i pro naše dítě.
Potřebujeme vědět rozpoznat úroveň, na níž se podřizujeme tlakem naší společnosti. V určitém okamžiku bychom se měli pustit a důvěřovat daleké cestě.
Tento kriticky uznávaný krátký film byl vytvořen výhradně s typem softwaru nazývaného Blender, open source 3D programu.
Byl věnován "našim rodinám, aby nám pomohli neztratit naši barvu." Bez dalších slov, zde je zmíněný oceněný krátký film.
.

Vítězný krátký film od společnosti Pixar - 8 minut

.
..
.
Netrvá dlouho, dokud přijdeme věci na kořen. Tento skvělý film je také potěšující, informativní a jsem si jist, že se může nějakým způsobem týkat i dětí, i dospělých.Vyvolá ve vás pocit omezenosti jako dítě s mnoha limity na to, co je přípustné a pocit naprosté vyčerpanosti jako dospělý.Všichni si to potřebujeme uvědomit, abychom se do toho nedostali, co by nám bránilo pokračovat vpřed, abychom nezapomněli, co nám přináší radost a co nás drží naživu.Lidé, kteří přechovávají v sobě velkou radost a následují své štěstí a vášeň jsou přesně to, co tento svět právě teď potřebuje, proto zjistěte, co vás dělá živým a přesvědčte se, jak rychle se váš svět změní
.

.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.