KURKUMA

10. listopadu 2017 v 13:07 |  zdraví - alternativní metody
.
Dodnes se kurkuma využívá pro své antibakteriální a protizánětlivé účinky, snižuje citlivost na bolest. Léčí otoky, pohmožděniny, výrony, nehojící se vředy, napomáhá při léčbě akné a jiných onemocnění kůže. Zmírňuje záněty kloubů, zklidňuje bolesti při revmatické artritidě. V těchto případech se přikládá i ve formě obkladů. Dva dny po aplikaci kurkumového obkladu zůstává pokožka žlutá, tak se nepolekejte. Působí zde podobně jako nesteroidní protizánětlivé léky, a to bez jejich nepříjemných vedlejších účinků.
Kurkuma podporuje funkci vnitřních orgánů, povzbuzuje trávení a pročišťuje krev, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a ochraňuje tak před vznikem infarktu a mozkové mrtvice. Kladně působí i na psychiku člověka. Tlumí rovněž aktivitu některých bílkovin, které stimulují růst nádoru. Protože posiluje funkci jater, léčitelé ji doporučují při onemocnění hepatitidou C. Snižuje také tvorbu krevních sraženin a tím brání vzniku infarktu a cévní mozkové příhodě.
Je důležitou léčivou rostlinou dnešní doby - protože působí jako přírodní antioxidant. Kurkumin je dokonce klíčovým prvkem některých antioxidačních preparátů, které se užívají k pročištění a uzdravování organismu.
.
POKRAČOVÁNÍ na sesterkém blogu
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.