BOLESTI ZAD A ŠÍJE - Duchovní příčina

10. dubna 2018 v 16:40
Bolest kdekoliv na páteři může duchovně znamenat, že jdete v životě špatným směrem, v něčem stagnujete proti své vůli či děláte něco, co se vám příčí, co vám vadí a co dělat musíte, i když vnitřně nechcete.

BOLESTI ŠÍJE
Zajímavostí u těchto bolestí, kterými trpí snad už každý, je, že se mohou projevit po špatném jídle. Jsou případy lidí, kdy je začne "najednou" bolet hlava či bedra po snězení svíčkové. Svíčková je totiž mrtvá, složitá strava, tělu nic nedá, nepřidá žádnou energii ani vitaminy, jen zasytí. Naopak musí tu všechnu složitou omáčku rozložit na jednotlivé malé složky, aby ji mohla po částech teprve strávit. Sní-li někdo něco těžkého a začne ho něco bolet, je to kvůli ucpání meridiánů.
Každá bolest je psychická. Bolest šíje, jinak také "svaly stresu". Bolí to vždy člověka, který se nervuje, stresuje, bere si na sebe až moc starostí, schoulí se do klubíčka, stahuje hrudní koš a tím se hrbí, namáhá a zkracuje tyto svaly. Je to tzv. obranný postoj, kdy se člověk ukryje do svého koše jako do ochrany. Jsou to svaly emocí. Musíte se uvolnit, rozdýchat a vyřešit daný emocionální problém.

BABSKÝ HRB ZA KRKEM (ČI VDOVSKÝ)
Na sedmém krčním obratli, který bývá nejvíce namáhán, se nejvíce ukládá tuková tkáň spolu se všemi škodlivinami a odpady z těla. Je tam též spleť meridiánových drah. Pomohou jak masáže, tak pravidelné cvičení na krční páteř, protahování, jóga, hodně odpočívat, zklidnit mysl, dodržovat pitný režim a ubrat stresový život - to je hlavní vyřešení psychického problému. Krční páteř poukazuje vždy na to, zda člověk vnímá okolí bíle či černě. Tendence k bolesti kolem krku se vytvářejí a stáhnou, když nám druzí poroučejí a hodně nás ovládají. "Kdo vám sedí za krkem?" Je to váš nadřízený, kolegyně, partner/ka, hypotéka, povinnosti v práci či něco co se vám příčí? "Co vše jste si na sebe naložili za úkoly, které musíte splnit a stihnout?"
BOLEST MEZI LOPATKAMI
Bolest v mezižebří vnímejte jako odezvu oslabení orgánů v této oblasti. Mluvte o druhých lidech hezky, nepomlouvejte je. Neprosazujte "tvrdošíjně" své názory a vize.
BOLEST V HRUDNÍ PÁTEŘI
Zrcadlí pohodu ve vaší rodině, míru spokojenosti a citového zázemí. V hrudní oblasti je uloženo srdce, srdeční čakra, vaše láska k okolí, lidem všeobecně a hlavně vztahy v rodině, "srdeční záležitosti", vaše citové centrum.
BOLEST RAMENE
Ramena jako taková vypovídají, kolik jste schopni v životě unést. Statná široká ramena jsou stvořená k tomu, aby unesla i těžká břemena, naopak úzká toho mnoho neunesou. Ramena musí unést duševní "pytle" traumat, nejistot a nepatřičných snah. Ramena vám vzkazují, že děláte více, než dělat máte a někdy děláte to, co vám nepřináleží. Nemůžete všechno unést "na svých ramenou", nemůžete přece unést celou tíhu světa a vyřešit všechny problémy z okolí. Jste "jenom" lidé, proto si na ramena "nenakládejte" více, než máte a než unesete. Ramena křičí dost! Více už neuneseme, už na nás přestaň valit starosti! V čem jste "najednou zamrzli?! "Nedělej ramena," říká se, jako by "nemachruj". Člověk, který je narovnán a vzpřímen, ukazuje i na zdravější sebevědomí než ten, který se ohýbá a chodí s ohnutými svislými rameny, na kterých nosí své sražené sebevědomí a nedůvěru sám v sebe. Jako by dotyčný říkal - "už to neunesu, nemám na to".
BOLEST V BEDÉRNÍ ČÁSTI
Máš-li zdravotní potíže v této části, tak sis na sebe něčeho moc naložil. Mnoho chceš a ve svých plánech vidíš hlavně sám sebe a hmotné potřeby. Nemyslíš moc jen sám na sebe? Myslíš při svých plánech i na svou rodinu a své nejbližší? Nemyslíš jen na to, jak vydělat peníze, mít dobrou práci, a přitom se dokážeš ještě s láskou stulit k partnerce, partnerovi? Dokážeš ještě dávat druhému lásku jako za začátku vztahu, nebo už je váš život jen honba za perfektním pracovním výsledkem? Potíže v bedrech a v oblasti kostrče vždy značí hmotné oblasti člověka. Jak jste spokojeni s vaší hmotnou stránkou v životě? Co si nesete za bolest a problém na svých bedrech? Rčení, které tak rádi používáme, ale přitom nevnímáme jejich skutečný smysl, jejich velkou pravdu, která se nám odhaluje donaha přímo před očima, a my ji přehlížíme. Nenakládáte si na "svá bedra" moc velká závaží, moc velkou tíhu, které už ani tělo nemůže unést?
BOLEST V KŘÍŽI
Uberte si povinnosti a zbytečnosti. Odložte velké plány, které teď neunesete. Nedělejte ze sebe otroka, když nemusíte. Nakládáte si na sebe více, než sami unesete! Nedělejte z komára velblouda, udělejte si seznam toho, co opravdu musíte, a to, co nutně nemusíte, omezte. Vy sami nosíte na zádech ten těžký "kříž".
.
zdroj:Jitka Bičíková
www.zahadnalymfa.cz


.

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.