VYROBTE DĚTEM DOMÁCÍ MODELÍNU.

30. června 2018 v 14:39 |  různé - k zamyšlení
Za pár korun, a vydrží až půl roku.Tahle modelína se nevaří, je hotová za čtyři minuty a vydrží půl roku. A když dítě omylem kousek ochutná, nic se mu nestane. Modelína rozvíjí dětskou fantazii a představivost dětí, protože z ní mohou stvořit, cokoliv je napadne. Kromě představivosti se zlepšuje také dětská zručnost a jemná motorika. Když dítě v jeho úsilí podpoříte, vydrží si hrát hodiny.
.
Kupovaná modelína má však několik problémů, ta levná je nekvalitní, pouští barvy, nebo se lepí na ruce a stůl, té drahé je zase škoda, protože dítě stejně po chvíli smíchá všechny barvy dohromady a zbude šedohnědá hmota. Obě varianty navíc mohou obsahovat chemikálie.
Co tedy s tím? Vyrobte dětem modelínu doma, budete přesně vědět, co obsahuje. A tak třeba když váš potomek kousek sní, můžete zůstat v klidu. Receptů na domácí modelínu existuje několik, některé se vaří a jsou proto pracné, ty zastudena zase obsahují velké množství soli, jež vysušuje ruce. Máme pro vás jeden, který si absolutně zamilujete. Modelína se nevaří, je hotová za čtyři minuty a soli obsahuje tak akorát. Výsledná plastelína je měkčí, hladší a nevysychá, ani když si s ní dítě hraje celý den.
.
......... ........

Budete potřebovat:

2 hrnky hladké mouky
2 lžíce rostlinného oleje
1/2 šálku soli
2 lžíce prášku do pečiva
asi 1,5 hrnku vařicí vody
potravinářské barvivo - záleží na vás, jaké barvy chcete
pár kapek glycerinu - není nutné, ale dodává modelíně lesk

Jak na to:

Nejdřív smíchejte mouku, sůl, prášek do pečiva a olej ve velké míse.
Rozpusťte potravinářské barvivo ve vařící vodě a pak nalijte do suchých přísad.
Nepřetržitě míchejte, dokud se vše nespojí v lepivé těsto. Bude-li hmota příliš drolivá, můžete přidat ještě pár kapek vody. Nakonec přidejte glycerin.

Nechte vychladnout a pak těsto vyjměte z mísy a hněťte energicky několik minut, dokud lepivost nezmizí a vám nezůstane jen hmota perfektní konzistence. Pokud těsto stále lepí, můžete přidat trochu mouky.
Ukládejte ve vzduchotěsných nádobách, modelína pak vydrží nejméně šest měsíců. Pokud žijete ve vlhkém prostředí, uložte nejlépe do chladničky a schovávejte před slunečním světlem.
.
.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.