PROČ POUŽÍVAT Tea Tree Oil

8. září 2018 v 9:38 |  zdraví - alternativní metody
Již odedávna byl původními obyvateli označován za boží dar, který se používal k léčbě veškerých neduhů. Jeho listy se přikládaly na otevřené rány, infekce i pohmožděniny. Výpary z listů se využívaly k léčbě dýchacích potíží.
Co je vlastně Tea Tree Oil? Zkráceně "TTO" je čerstvý esenciální olej typického štiplavého zápachu, který se vyskytuje v odstínech světle žluté barvy až po bezbarvý odstín. Pochází z listů Melaleuca alternifolia, neboli kajeputu střídavolistého, pocházejícího původně z Queenslandu a z pobřeží Nového Jižního Walesu v Austrálii.
Již odedávna byl původními obyvateli označován za boží dar, který se používal k léčbě veškerých neduhů. Jeho listy se přikládaly na otevřené rány, infekce i pohmožděniny. Výpary z listů se využívaly k léčbě dýchacích potíží. Teprve o mnoho let později se začal využívat olej, který má mnohem větší trvanlivost, než listy a rovněž jeho účinky jsou výrazně silnější
Tea Tree Oil je toxický, je-li užíván perorálně (ústy), nicméně i tak je doporučován jako kloktadlo při bolestech zubů a poslouží také při jiných zdravotních komplikacích, hojně je pak užíván i v kosmetickém průmyslu. Opravdu účinný je při dermatologických potížích jako jsou lupy, akné, vši, herpes a další kožní onemocnění. Jedná se o zázrak, který dodnes dokazuje, že má v medicíně své nezastupitelné míso a pokud jsou vám jeho účinky cizí, představíme si jeho skutečný potenciál.
..............................

1.
Akné - postačí vám kapka tohoto zázračného oleje a vaše pleť se očistí od aktuálně bujícího nevzhledného pupínku.
2.
Astma - 3-4 kapky Tea Tree Oil přidejte do hrnce s horkou vodou a klasicky inhalujte za pomocí ručníku nad hlavou.
3.
Otlaky - vyžadují 5 kapek oleje, kterým si rozmasírujeme bující mozoly z dlouhé procházky nebo špatných bot. Tuto metodu opakujte 2x denně. Jakmile mozoly změknou, pomocí pinzety je odstraňte a metodu znovu aplikujte. Poté nohy opatřete obvazem.
4.
Bradavice - opět postačí aplikovat pár kapek Tea Tree oleje přímo na bradavice, avšak za pomocí vatové tyčinky nebo tampónku, aby se do skleničky s olejem nic nezaneslo. Opakujte 2x denně, dokud nezačnou bradavice mizet. Máte-li citlivější pokožku, Tea Tree Oil zřeďte.
5.
Úpal - smíchejte 1 polévkovou lžíci kokosového oleje s 1 kapkou oleje Tea Tree a 1 kapkou levandule.
6.
Popáleniny - první věc, kterou musíte udělat, je omýt postižené místo studenou vodou. Poté vyrobte směs 5 kapek oleje Tea Tree a 1 lžíce medu. Touto směsí potírejte postižené místo 3-5x denně.
7.
Plísně a mykózy v okolí nehtů - aplikujte několik kapek oleje čistýma a suchýma rukama přímo na postižené místo a na jeho přilehlé okolí. Opakujte 2x denně po dobu jednoho týdne.
8.
Bolest svalů - vyžaduje teplou vanu se 4-5 kapkami oleje. Přesně tohle pomůže od ztuhlých svalů.
9.
Rány - buď namočte postižené místo ve vodě s Tea Tree olejem, nebo si vyrobte sprej v kombinaci vody a tohoto oleje a jím pravidelně stříkejte postižené místo.
10.
Bolest v krku - vyžaduje několik kapek oleje se špetkou soli a 1 šálkem teplé vody. Tuto směs však nesmíte pít, pouze kloktat!
11.
Čistší zubní kartáček - aplikujte několik kapek Tea Tree přímo na kartáček na zuby. To má za následek zlikvidování bakterií. Opakujte 1-2 týdně.
12.
Infekce a bolest ucha - smíchejte pár kapek oleje se 2 lžícemi teplého olivového oleje. Používejte jako kapátko do postiženého ucha, avšak v malém množství. Přiložená bavlna pak absorbuje olej. Opakujte 2-3 denně.
.
.

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.